Pályaorientációs nyílt nap

A DUNAÚJVÁROSI SZENT PANTALEON KÓRHÁZ PÁLYAORIENTÁCIÓS NYÍLT NAPJA ÁLTALÁNOS ISKOLÁSOK SZÁMÁRA

MESÉK, HŐSÖK, ÁPOLÓK

Gondolkodtál már azon, kik azok, akik mindig ott állnak mások mellett a legnehezebb pillanatokban? A mesék hősei sosem egyedül indulnak útnak – mindig van mellettük egy segítő, aki támogatja őket, utat mutat, és segít elérni a céljukat. A való életben is léteznek segítők, például az ápolók!

Ha érdekel a gyógyítás világa, kíváncsi vagy, milyenek az ápolók mindennapjai, és szeretnéd megtapasztalni, milyen tulajdonságok kellenek ehhez a hivatáshoz, mik a szépségei, akkor gyere el. A Dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház nyílt napján megismerheted az ápolók munkáját, interaktív programokon keresztül fedezheted fel a kórházi élet izgalmas világát.

Sőt, a nap végén egy különleges mesés utazásra hívunk, ahol közösen gondolkodunk arról, hogy mire tanítanak a mesék. Vajon milyen tulajdonságok tesznek valakit segítővé vagy hőssé? Egyáltalán, léteznek önmagukban a hősök?

Időpont: 2025. 04. 02., 8.30
Helyszín: Dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet

Korosztály: 7. és 8. osztályosok

Figyelem! Az esemény regisztráció köteles!

Jelentkezők száma: maximum 40 fő (+ pedagógusok)

Kérjük, hogy küldje el a jelentkezők nevét/névsorát az alábbi email címre:

marketing@pantaleon.hu

Felhívjuk a nyílt nap résztvevőinek figyelmét, hogy az esemény során fénykép- és videófelvételek készülnek, melyeket a kórház és a média képviselői nyilvános megjelenések céljából felhasználhatnak (pl. weboldalon, közösségi médiában, sajtómegjelenésekben). A regisztrációt követően küldeni fogunk egy beleegyező nyilatkozatot, melyet a szülő által aláírva szeretnénk majd visszakérni.

 Várunk mindenkit szeretettel!

 

Program

8:30–9:00        REGISZTRÁCIÓ          

9:00–9:10        A MI KÓRHÁZUNK – Dr. Szilágyi Örs főigazgató

9:10–9:15        ÁPOLÁS-HIVATÁS – Dr. Lovasi Orsolya ápolási igazgató

9:15–9:25        IRÁNYTŰ – Oroszi Csilla oktatási csoportvezető

9:25–9:40        MIÉRT LETTEM ÁPOLÓ? ELŐTTEM AZ UTÓDOM?

  • Csehi Tímea ápolóhallgató – Ádám Anett főnővér, Általános Sebészeti Osztály
  • Kanderka Barbara ápolóhallgató – Árvainé Pálinkás Judit főnővér, Pszichiátriai Osztály

9:40–10:00      JOLIKA NÉNI ÚTJA – A SÜRGŐSSÉGI BETEGELLÁTÁSTÓL A REHABILITÁCIÓIG

  • Fehér Gabriella főnővér, Sürgősségi Betegellátó Osztály
  • Kiss Miklós állomásvezető mentőtiszt, Országos Mentőszolgálat Dunaújvárosi Mentőállomása
  • Gál Erzsébet főnővér, Aneszteziológiai és Intenzív Betegellátó Osztály
  • Wenszkyné Nyuli Magdolna vezető műtősnő, Scheier-Kiss Nóra vezető asszisztens Központi Műtőszolgálat
  • Hrubyné Tóth Zsuzsanna főnővér, Kórbonctani és Kórszövettani Osztály
  • Ádám Anett főnővér, Általános Sebészeti Osztály
  • Staudt Zsuzsanna főnővér, Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály

 

ÁLLOMÁSOK

10:10–10:50    „KRITIKUS PILLANATOK” – KÖZPONTI MŰTŐ ÉS ANESZTEZIOLÓGIAI ÉS INTENZÍV BETEGELLÁTÓ OSZTÁLY

A nyílt nap egyik legizgalmasabb állomásán testközelből tapasztalhatod meg, hogyan zajlanak az altatás és az intenzív ellátás legkritikusabb pillanatai. Gál Erzsébet főnővér és Scheier-Kiss Nóra vezető asszisztens segítségével interaktív módon ismerkedhetsz meg az életmentő eszközökkel és technikákkal. Ezen az állomáson bezsilipelhetsz szkafanderben, akár egy igazi műtős! Megismerheted, mi történik, ha valakit elaltatnak egy műtét előtt, mi zajlik altatás közben, és hogyan ébred fel utána. Megnézheted az altatáshoz használt eszközöket, pl. egy speciális maszkot, ami segít a légzésben. Elmagyarázzuk, hogyan biztosítják az orvosok a szabad légutakat altatás alatt, és egy különleges kamerával belenézhetsz a torokba – pont úgy, ahogy az orvosok is látják műtét közben.

11:00–11:40    „LÁTHATÓ ÉS LÁTHATATLAN NYOMOK” – A PATOLÓGIÁN DOLGOZÓ ASSZISZTENSEK VILÁGA

A patológia nem Frankenstein háza, hanem az a hely, ahol a betegségek nyomába eredünk! Hrubyné Tóth Zsuzsanna főnővér és munkatársai segítségével megtudhatod, hogy mit csinál egy kórszövettani és citológus szakasszisztens, és hogyan segítik a betegségek azonosítását. Felfedezheted, hogy a műtét során eltávolított szövetekből miként lesz diagnózis, és milyen eszközöket használnak ehhez. Belenézhetsz egy mikroszkópba, és megvizsgálhatod a saját hajszálad vagy vérkeneted! Fedezd fel a patológia lenyűgöző világát, ahol a legkisebb részletek is kulcsfontosságúak a diagnózis felállításában!

11:50–12:30    „A MŰTÉT ELŐTTI KULISSZATITKOK” – AZ ÁLTALÁNOS SEBÉSZETI OSZTÁLY TITKAI

A sebészeti ápolók nélkülözhetetlenek a műtétek előkészítésében és a betegek felépülésében. Ádám Anett főnővér és kollégái bemutatják, milyen eszközökkel dolgoznak, hogyan zajlik a sebkezelés, sőt, ki is próbálhatod magad! Megismerheted, hogyan készítenek elő egy beteget a műtétre. Megnézheted, hogyan kötnek be infúziót, hogyan használhatod a tartós vénakanült, a katétert és a gyomorszondát. kipróbálhatod a nyomásmérőt és a pulzoximétert is. Ha kíváncsi vagy, hogyan segítik a sebészeti ápolók a betegek gyógyulását, most testközelből ismerheted meg a munkájukat!

KÖZÖS PROGRAM

12:40–13:20    SEGÍTŐK ÉS HŐSÖK – A MESÉK TITKAI

Miután végig jártátok az állomásokat, az esemény zárásaként Patkós Helga művészetterapeuta vezetésével egy játékos utazásra és beszélgetésre invitálunk benneteket.

Mint azt tudjátok, a mesék hősei sosem indulnak útnak egyedül. Mindig akad egy segítő, aki támogatja őket, megmutatja a helyes irányt, vagy olyan képességgel ruházza fel őket, amelyre szükségük van a sikerhez. A segítők nélkül a hősök nem tudnák végigjárni az útjukat! Lehet, hogy a hősök önmagukban nem is léteznek? Talán a valódi hősiesség nem egyetlen ember bátorságán múlik, hanem azon, hogy képesek vagyunk-e együtt, csapatban dolgozni?

Gondolj csak bele: lehet hős egy orvos az ápolók, diagnosztikai szakemberek és gondozók nélkül? Egy tanár a diákjai nélkül? Egy tűzoltó a csapat nélkül?

Mire tanítanak a mesék?

Gyere velünk, engedd szabadjára a fantáziádat!

Egyszer volt, hol nem volt… Minden jó, ha a vége jó!

Várunk szeretettel!