Pályaorientációs nyílt nap középiskolásoknak

A DUNAÚJVÁROSI SZENT PANTALEON KÓRHÁZ-RENDELŐINTÉZET PÁLYAORIENTÁCIÓS NYÍLT NAPJA KÖZÉPISKOLÁSOK SZÁMÁRA

NEM CSAK A FILMSOROZATOKBAN IZGALMAS – ISMERD MEG AZ ÁPOLÓK HIVATÁSÁT!

Ha szereted a kórházi sorozatokat, mint a Grace klinika, The Resident, New Amsterdam vagy a Vészhelyzet, biztosan láttad, milyen fontos az orvosok és ápolók közötti együttműködés. A műtőben, az intenzív osztályon vagy a sürgősségin egyetlen döntés is életet menthet – de mindez csak csapatmunkával lehetséges.

Ha kíváncsi vagy, hogyan telnek az ápolók mindennapjai a különböző szakterületeken, milyen készségek és képességek kellenek ehhez a hivatáshoz, és szeretnéd testközelből látni, hogyan működik a műtő, a patológia, a sebészet vagy egy kórházi osztály, akkor itt a helyed!

A Dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet középiskolásoknak szóló nyílt napján interaktív programokon keresztül ismerheted meg az ápolók munkáját és a kórházi élet izgalmait. Próbáld ki magad, nézd meg, milyen eszközökkel dolgoznak a szakemberek, és fedezd fel, milyen fontos szerepet játszanak a betegek!

Nem csak a filmsorozatokban izgalmas, bátran hívunk, invitálunk magunk közé – legyél ápoló! Várunk!

Időpont: 2025. 04. 16. szerda, 8:30
Helyszín: Dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet Auditórium

Figyelem! Az esemény regisztráció köteles!

Jelentkezők száma: maximum 40 fő (+ kísérők)

Kérjük, hogy az érdeklődő iskolák pedagógusai, szülők vagy diákok jelezzék részvételi szándékukat, és küldjék el a jelentkezők nevét az alábbi email címre: marketing@pantaleon.hu.

Felhívjuk a nyílt nap résztvevőinek figyelmét, hogy az esemény során fénykép- és videófelvételek készülnek, melyeket a kórház és a média képviselői nyilvános megjelenések céljából felhasználhatnak (pl. weboldalon, közösségi médiában, sajtómegjelenésekben).A regisztrációt követően küldeni fogunk egy beleegyező nyilatkozatot, melyet a szülő által aláírva szeretnénk majd visszakérni.

 

Várunk szeretettel, jelentkezz nyílt napunkra!

Program

8:30–9:00            REGISZTRÁCIÓ

9:00–9:10            A MI KÓRHÁZUNK – Dr. Szilágyi Örs főigazgató

9:10–9:15            ÁPOLÁS-HIVATÁS – Dr. Lovasi Orsolya ápolási igazgató

9:15–9:25            IRÁNYTŰ – Oroszi Csilla oktatási csoportvezető

9:25–9:40            MIÉRT LETTEM ÁPOLÓ? ELŐTTEM AZ UTÓDOM?

  • Csehi Tímea ápoló – Ádám Anett főnővér, Általános Sebészeti Osztály
  • Kanderka Barbara ápolóhallgató – Árvainé Pálinkás Judit főnővér, Pszichiátriai Osztály

9:40–10:00          JOLIKA NÉNI ÚTJA – A SÜRGŐSSÉGI BETEGELLÁTÁSTÓL A REHABILITÁCIÓIG

  • Fehér Gabriella főnővér, Sürgősségi Betegellátó Osztály
  • Kiss Miklós állomásvezető mentőtiszt, Országos Mentőszolgálat Dunaújvárosi Mentőállomása
  • Gál Erzsébet főnővér, Aneszteziológiai és Intenzív Betegellátó Osztály
  • Wenszkyné Nyuli Magdolna vezető műtősnő, Scheier-Kiss Nóra vezető asszisztens Központi Műtőszolgálat
  • Hrubyné Tóth Zsuzsanna főnővér, Kórbonctani és Kórszövettani Osztály
  • Ádám Anett főnővér, Általános Sebészeti Osztály
  • Staudt Zsuzsanna főnővér, Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály

 

ÁLLOMÁSOK

10:10–10:50       „KRITIKUS PILLANATOK” – KÖZPONTI MŰTŐSZOLGÁLAT ÉS ANESZTEZIOLÓGIAI ÉS INTENZÍV BETEGELLÁTÓ OSZTÁLY

Biztosan láttál már olyan filmsorozatot, ahol az orvosok életmentő beavatkozásokat végeznek, altatnak, újraélesztenek, és az intenzív osztályon küzdenek a betegekért. Most lehetőséged lesz testközelből megtapasztalni, milyen eszközökkel dolgoznak az egészségügyi szakemberek! A nyílt nap egyik legizgalmasabb állomásán Gál Erzsébet főnővér és Scheier-Kiss Nóra vezető asszisztens segítségével interaktív módon ismerkedhetsz meg az életmentő eszközökkel és technikákkal. A program során kipróbálhatod az altatógépet, megnézheted, hogyan adagolják az oxigént, és megismerheted a légútbiztosítás eszközeit. Beleshetsz egy videólaringoszkópba – pont, ahogy a sorozatokban látod –, megnézheted az ultrahangkészüléket, és kipróbálhatod a betegmegfigyelő monitorokat, az EKG-t és egy modern kórházi ágyat is. Ha izgalmas, felelősségteljes hivatásra vágysz, ahol a legkritikusabb pillanatokban segíthetsz, akkor gyere el és próbáld ki magad az aneszteziológiát az intenzív ellátásban!

11:00–11:40       „LÁTHATÓ ÉS LÁTHATATLAN NYOMOK” – A PATOLÓGIÁN DOLGOZÓ ASSZISZTENSEK VILÁGA

Ha szereted a Dr. Csont vagy a CSI sorozatokat, ahol a legapróbb nyomok is kulcsszerepet játszanak egy rejtély megoldásában, akkor a patológia világa biztosan érdekelni fog! Ezen az állomáson a látható és láthatatlan nyomok nyomába eredünk, megtudhatod, hogyan lesz diagnózis a műtéteknél eltávolított szövetekből, és kipróbálhatod, milyen mikroszkóppal vizsgálni vérkenetet, laphámsejteket vagy akár a saját hajszáladat. Azt is megbeszéljük, hogy miért fontos a citológiai vizsgálat a rák korai felismerésében. Ebben segítségedre lesz Hrubyné Tóth Zsuzsanna főnővér, akik megmutatja, hogyan dolgoznak a valódi laboratóriumi szakemberek. Ha kíváncsi vagy, hogyan lesz egy apró sejtből életbevágó orvosi döntés, itt a helyed!

11:50–12:30       „A MŰTÉT ELŐTTI KULISSZATITKOK” – AZ ÁLTALÁNOS SEBÉSZETI OSZTÁLY TITKAI

Ha szereted a Grace klinika, a Vészhelyzet vagy a New Amsterdam sorozatokat, ahol az orvosok és ápolók csapatként dolgoznak a műtőkben és a kórházi osztályokon, akkor ezt a programot neked találták ki! A sebészeti ápolók nélkülözhetetlenek a műtétek előkészítésében és a betegek felépülésében. Ádám Anett főnővér és kollégái megmutatják, milyen eszközökkel dolgoznak és hogyan zajlik a sebkezelés – sőt, ki is próbálhatod magad!

Megismerheted, hogyan készítenek elő egy beteget a műtétre, hogyan kötnek be infúziót, és hogyan használhatod a tartós vénakanült, a katétert vagy a gyomorszondát. Kipróbálhatod a nyomásmérőt és a pulzoximétert is. Ha kíváncsi vagy, hogyan segítik a sebészeti ápolók a betegek gyógyulását, most testközelből ismerheted meg a munkájukat!

KÖZÖS PROGRAM

12:40–13:20       SEGÍTŐK ÉS HŐSÖK – A MESÉK TITKAI

Miután végigjártátok az állomásokat, az esemény zárásaként Patkós Helga művészetterapeuta vezetésével egy játékos utazásra és beszélgetésre invitálunk benneteket.

Mint azt tudjátok, a mesék hősei sosem indulnak útnak egyedül. Mindig akad egy segítő, aki támogatja őket, megmutatja a helyes irányt, vagy olyan képességgel ruházza fel őket, amelyre szükségük van a sikerhez. A segítők nélkül a hősök nem tudnák végigjárni az útjukat! Lehet, hogy a hősök önmagukban nem is léteznek? Talán a valódi hősiesség nem egyetlen ember bátorságán múlik, hanem azon, hogy képesek vagyunk-e együtt, csapatban dolgozni?

Gondolj csak bele: lehet hős egy orvos az ápolók, diagnosztikai szakemberek és gondozók nélkül? Egy tanár a diákjai nélkül? Egy tűzoltó a csapat nélkül?

Mire tanítanak a mesék?

Gyere velünk, engedd szabadjára a fantáziádat!

Egyszer volt, hol nem volt… Minden jó, ha a vége jó!

Várunk szeretettel!