Dunaújváros és környékének súlyponti kórházaként

közel 120 ezer ember egészségéért felelünk. Sokan keresnek fel bennünket a tágabb régióból is, Dunaföldvárról, a Duna túloldaláról, Solt környékéről. Az elmúlt évek fejlesztéseinek, beruházásainak köszönhetően a folyamatos sürgősségi ellátás mellett széles szakmai spektrumban kínálunk gyógyító szolgáltatásokat, rehabilitációs és ápolási lehetőségeket betegeinknek.


Főoldal


További finanszírozásra pályázik a kórház sürgősségi osztálya PDF Nyomtatás Email

 

Újabb pályázaton indult a Szent Pantaleon Kórház, hogy a sürgősségi betegellátás feltételeit javítani tudja a központilag elnyerhető többlettámogatásból. 
A sürgősségi betegellátás fejlesztésére írt ki pályázatot az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, amely havonta 240 millió forintos keretet biztosít a célkitűzésekhez: a sürgősségi betegellátó osztályokon a működési hiány mérséklésével és a humánerőforrás helyzetének javításával emeljék a betegellátás színvonalát.

  Kritikus pont a humánerőforrás
A kellő számú szakképzett munkaerő hiánya a sürgősségi betegellátás egyik legjelentősebb korlátja a viszonylag fiatal szakmában – mind országosan, mind a dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház Kht.-ban. A kórház menedzsmentje a helyzetet emelt bérezéssel orvosolja, ám a többletkiadás az osztály által termelt financiális hiányt növeli.

A sürgősségi osztály huszonnégy órás állandó felvételt biztosítva a kórház akut forgalmának jelentős részét fogadja, átlagosan napi hetvennyolc beteg keresi fel az sbo-t. Az ellátást végző orvosok, szakdolgozók körében elsősorban a kisklinikai szakmai ismeretekben és a képalkotó diagnosztikai ismeretekben mutatkozik hiányosság, amit belső rotációs rendszerű képzéssel pótolni tudnak, illetve szükség lenne legalább a nappali triage indítására.

 

Mit várnak a pályázattól?
Többletfinanszírozást remél a dunaújvárosi kórház a pályázattól, többek között azért, hogy csökkenteni tudják a sürgősségi betegellátás okozta hiány, hogy a minimumfeltételeknek megfelelő számú dolgozót tudjanak alkalmazni. További forrásokat, hogy a kor elvárásinak megfelelő, egykapus beléptetést szakmailag uralni tudó, valódi interdiszciplináris sürgősségi orvosokat képezhessenek külső tanfolyamokon, belső rotációval, amihez meg kell oldani a távollétet. A tanfolyamokon olyan dolgozókat is képeznének, akik a háttérszakmák távolléte esetén is nagyobb eséllyel oldanak meg minden felmerülő feladatot.
Az osztály forgalmát nagy hányadban teszik ki a stroke betegek, ugyanakkor ellátásuk szervezettsége változó a felváltva ügyelő és fogadó osztályok miatt. A stroke fibrinolysise jelenleg nincs megoldva, ezért fontos az ischaemiás stroke fibrinolysisének megszervezése.
A MET (mobil emergency team) funkcióval összefüggő dokumentációs, riasztási és ellátási protokollok bevezetését is a többletfinanszírozásból valósítanák meg.

 
 
 

 




Szent Pantaleon Kórház - Rendelőintézet Dunaújváros
2400 Dunaújváros, Korányi Sándor utca 4-6. Telefon: 25/ 550-550, Fax: 25/ 413-640


© 2007 Szent Pantaleon Kht.
- Impresszum -